Treningi na siłowni - top 5 suplementów diety
  • 25 lipca, 2023
  • admin
  • 0

Kiedy podejmiemy decyzję o chodzenia na siłownię, warto zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy, które uzupełnią braki określonych substancji w naszych organizmie. Dzięki temu wspomożemy nasz organizm oraz przyśpieszymy nasze efekty podczas kształtowania wymarzonej sylwetki. W tym poradniku podpowiemy jakie suplementy warto stosować.

Kreatyna – Kluczowy Suplement dla Twojej Wydajności Treningowej

Udowodniono, że kreatyna jest jednym z najskuteczniejszych suplementów wspomagających organizm podczas treningów siłowych. Suplementacja kreatyną przyczynia się do zwiększenia energii i refulacji cukru we krwi. Dzięki działaniu korzystnie wpływa na siłę podczas treningu jak i po jego zakończeniu.

Ponadto wpływa na zwiększenie objętości komórek mięśniowych oraz syntezy białek, co przekłada się na lepsze efekty podczas modelowania sylwetki. Warto ją przede wszystkim stosować po okresie przerwy, kiedy nasza wytrzymałość jest zmniejszona.

Witaminy i Minerały – Nieocenione Sojuszniki w Treningu Siłowym

Witaminy i minerały nie są standardowymi suplementami. Jednak są potrzebne organizmowi, w szczególności do regeneracji. W momencie kiedy zaczynamy ćwiczyć, wzrasta również zapotrzebowanie na te składniki.
Wtedy nieraz ciężko jest dostarczyć je w diecie w odpowiedniej ilości. Niedobór wszelkich witamin i minerałów może znacząco przyczynić się do mniejszej wydajności oraz wolniejszego przyrostu tkanki mięśniowej.

Odżywka Białkowa – Twoje Paliwo do Efektywnego Treningu Siłowego

Podczas intensywnych treningów zwiększa nam się zapotrzebowanie na białko. Odżywka białkowa jest źródłem pełnowartościowego białka, które dostarcza nam wszystkich niezbędnych aminokwasów.

Dzięki stosowaniu takiego suplementu wspomagamy szybszą regenerację i odbudowę uszkodzonych podczas treningu mięśni. Białko serwetkowe jest jednym z najczęściej kupowanych białek na świecie. Stanowi idealne uzupełnienie diety oraz jest szybko trawione przez organizm.

Zaleca się spożywanie odżywki białkowej od razu po przebudzeniu oraz zaraz po treningu. Jednak nie jest to koniecznością, jeśli w naszej diecie jest odpowiednia ilość białka, która spełnia zapotrzebowanie organizmu.

BCAA – Niezbędny Budulec Twojej Siły i Wytrzymałości w Treningu Siłowym

Izoleucyna, leucyna, walina – to 3 rozgałęzione aminokwasy egzogenne, które znajdziemy w odżywkach BCAA. Podczas treningu wzrasta poziom wykorzystania rozgałęzionych aminokwasów, których organizm nie potrafi sam zsyntetyzować. Wobec tego ważne jest, aby dostarczać je w odpowiedniej ilości w diecie bądź w spożywanych odżywkach.

Zażywanie BCAA po treningu przyczyni się do natychmiastowego odżywienia tkanki mięśniowej po ciężkim treningu, zwłaszcza kiedy mamy obniżony poziom glikogenu. Niedobór rozgałęzionych aminokwasów może przyczyniać się do powstawania mikrourazów i zahamowania procesów syntezy białek, co niewątpliwie wpłynie na gorsze efekty treningów.

Kwasy Tłuszczowe Omega-3 – Nieoceniony Składnik Diety

Udowodniono naukowo, że dodanie kwasów omega-3 do swojej diety pomaga przyśpieszyć metabolizm oraz stymuluje proces termo-genezy. Kwasy te również wspomagają układ odpornościowy, chronią przed uszkodzeniem oksydacyjnym i stanem zapalnym.

W dodatku przyczyniają się do prawidłowej pracy serca i mózgu. Stosowanie w odpowiedniej ilości kwasów omega-3 w diecie może przynieść wiele korzyści podczas redukcji tkanki tłuszczowej oraz budowania masy mięśniowej.

Autor

admin

test opisu bio autora, ciekawe czy można tu wstawiać linki kurcze bele

https://ideasem.pl